Skip to main content

Bezpečnosť práce a prevádzky

ActiveSafety

Antikolízny systém pre zvýšenie bezpečnosti
pracovníkov a prevádzky

Chcem vedieť viac

Čo dokáže GX Active safety

GX Active Safety je systém aktívnej bezpečnosti pri práci, ktorý zabraňuje rôznym nebezpečným a mimoriadnym situáciám. Vďaka automatickej detekcii pomáha predchádzať kolíziám, nehodám a znižuje riziko incidentov na pracovisku. Kontrolou vzájomnej interakcie medzi personálom, strojovou a manipulačnou technikou zvyšuje bezpečnosť a ochranu zdravia i majetku pri práci.

Prevencia nehôd

Detekcia osôb

Automatické otváranie a interakcie s objektami

Automatické spomalenie

Detekcia preťaženia

Detekcia nárazov

Bezpečnosť na staveniskách

Využitie všade tam, kde je potrebné zvyšovať alebo udržiavať bezpečnosť

Skladovanie

Výrobná logistika

Stavenisko

Video

Pozrite si GX Active safety v akcii

Popis

Ako to funguje

Vo vozidlách, manipulačnej technike a pracovných strojoch inštalujeme detekčnú jednotku. Zamestnanci sú chránení personálnou jednotkou, ktorú majú pri sebe ako praktické náramkové hodinky, prívesok alebo klip. Ak je osoba v zóne detekcie alarmu systém signalizuje nebezpečenstvo formou zvuku, vibrácie alebo blikania počas celej doby výskytu v tejto zóne.  Technika môže byť vybavená terminálom, kde vodič dostáva na displej upozornenia na blížiacu sa osobu alebo inú techniku. Systém lokalizuje osoby a techniku v definovaných lokalitách. Detekuje možné riziko vo vopred určenej vzájomnej vzdialenosti, tzv. zóne alarmu. Pomocou výstražných prvkov upozorňuje na možné kolízie.

Vlastná konfigurácia

Konfiguráciu systému dokážeme prispôsobiť individuálnym potrebám klienta vďaka vlastnému vývoju a technickému zázemiu.

Integrácia s inými systémami

GX Active Safety funguje ako autonómny systém, ale vhodne dopĺňa aj monitoring manipulačnej techniky alebo stavebných strojov.

HW

Hardwarové vybavenie

Detekčnú jednotku môžeme umiestniť do vozidla akéhokoľvek druhu a od akéhokoľvek výrobkcu. Pre chodcov máme pripravené rôzne možnosti: od hodiniek, príveskov, alebo klipsov, ktoré vnútri skrývajú detekčný čip s vibračnou, svetelnou a zvukovou signalizáciou.

Funkcie

Ako firmy používajú Active Safety

Prevencia nehôd

Systém upozorní vodiča vozíka, že sa v jeho blízkosti pohybuje iný vozík a môže tak zabrániť vzájomným kolíziám manipulačnej techniky.

Detekcia

Systém automaticky upozorní vodiča vozíka, že sa v jeho blízkosti nachádza osoba. Upozornenie na blížiaci sa vozík dostane aj samotná osoba. Zabráni tak nebezpečnému stretu pracovníka a techniky, ktorý môže skončiť úrazom.

Automatické spomalenie

V systéme je možné definovať zóny s maximálnou povolenou rýchlosťou. Pri vjazde do zóny s obmedzenou rýchlosťou systém upozorní vozík alebo ho priamo automaticky spomalí.

Prihlasovanie obsluhy

Jasne identifikovaná obsluha poskytuje presný prehľad manipulantov a pomáha pri objasnení rôznych udalostí. Technika môže byť vybavená identifikačnou sústavou na autorizáciu obsluhy. Vodiči sa prihlasujú pomocou čítačky firemných zamestnaneckých kariet. Ak sa neprihlási oprávnená osoba k obsluhe techniky, vozík môže byť zablokovaný. Ak firma nevyužíva zamestnanecké karty, máme a odporučíme jej inú vhodnú metódu identifikácie.

Automatické otváranie a interakcie s objektami

Keď sa vozík priblíži k bráne, ktorou chce prejsť, systém dokáže vyhodnotiť jeho bezpečný prechod a otvorí bránu automaticky. Interakcie je možné nastaviť aj na spustenie iného zariadenia podľa požiadaviek klienta.

Detekcia preťaženia

Vďaka meraniu zaťaženia vidlíc systém dokáže informovať o preťažení vozíka.

Detekcia nárazov

Vďaka identifikácii nárazov systém okamžite upozorní (SMS, e-mail) na intenzitu a miesto nárazu, vrátane konkrétnej osoby zodpovednej za daný incident. Manipulant je ľahko identifikovaný. Situáciu tak môžete riešiť okamžite bez zbytočných prestojov, zdĺhavého pátrania a prípadných ďalších škôd.

Bezpečnosť na staveniskách

Systém slúži aj pre aktívnu bezpečnosť stavebných strojov. Vďaka detekcii pohybu osoby v okolí stroja zvyšuje bezpečnosť na stavbe a zabraňuje zbytočných nehodám. Indikácia a upozornenie na možné nebezpečenstvo môže byť na strane osoby aj stroja.

Vyskúšať GX

Dohodnite si stretnutie s našimi špecialistami
a pohnite svoj biznis ďalej

Dohodnúť stretnutie

Zavolajte nám na +421 918 342 804
alebo napíšte na info@gxsolutions.eu


Vyberte si

Ďalšie riešenia kde môžete využiť Active Safety

Monitoring manipulačnej techniky

Prehľad reálnej vyťaženosti techniky s prehľadom pohybu

Distribučná logistika

Parametre kvality prepravy pod kontrolou.

Monitoring strojov a mechanizmov

Vyhodnotenie prevádzky a manipulácie s palivom.

Monitoring nákladných vozidiel

Monitoring strojov a pracovných nadstavieb.
O nás

GX Solution zbiera a vyhodnocuje dáta,
ktoré pomáhajú firmám rásť

20

rokov skúseností

750

spoločností, ktoré nám dôverujú

3500

Gigabajtov dát mesačne

1000

hodín podpory mesačne